נאוה סרף הרשקוביץ, עורכת דין ומגשרת

גישור בדיני משפחה- פתרון סכסוכים

בשנים האחרונות הולכת וגדלה הגישה במסגרתה בני זוג שהחליטו להתגרש מבינים כי לטובתם ובעיקר לטובת ילדיהם, עדיף לסיים את קשר הנישואין באופן מיטבי בהליך גישור.

יודגש כי הליך גישור אינו ויתור כלל וכלל על זכויות צד אחד כלפי השני.

נהפוך הוא. מגשר מנוסה הבקיא בדיני המשפחה יסלול לצדדים דרך ראויה, מאוזנת ומחושבת  לתכנון עתידם.

האימרה "מתגרשים אחד מהשני אך לא מהילדים" היא המסר שהליך גישור שכזה מיישם.

חשוב להדגיש כי דווקא בגישור ניתן להגיע להסכמות רחבות ולמנוע קונפליקטים בעוד בית המשפט כבול לדיני ראיות ואינו יכול לצפות מראש כל תרחיש אפשרי. למגשר זכות להיפגש ולדבר  עם כל צד בנפרד מבלי להעביר המידע הנמסר לו לצד השני, הליך ששופט מנוע מלנקוט בו.

לאחרונה, פנו אל עו"ד נאוה סרף הרשקוביץ בני זוג, הורים לשני ילדים , בעלי נכסים ורכוש וביקשו לסיים את הליך הנישואין בגישור. לאחר פגישה ראשונה בה הוצגו עקרונות הגישור, נחתם הסכם גישור והועלו הבקשות של כל צד, חיברה עו"ד סרף-הרשקוביץ טיוטה ראשונית להסכם.

נקבעו עוד מספר פגישות בהן הועלו מחלוקות ושאלות. בהסכם ניתן דגש למצבים בעתיד שבית המשפט אינו יכול להתייחס אליהם לגבי הקטינים כגון- מסע לפולין, לימודים אקדמאיים.

הצדדים חתמו על הסכם גירושין שהוגש לאישור בית המשפט ומצאו עצמם בסוף ההליך ביחסים מצויינים , לדבריהם אף יותר טובים טרם ההסכם, כאשר כל צד קיבל את אשר רצה.

לעיתים הצדדים אף מעוניינים לעגן בהסכם את הקשר העתידי האפשרי בין הקטינים לבין בן או בת זוג שיהיה לאחד מההורים, דבר שאינו מקובל בבית המשפט.

לעיתים יש צורך להסתייע בבעלי מקצוע כגון אקטואר אך גם זאת נעשה ברוח הגישור ובהסכמה.

יש להדגיש כי גישור בדיני משפחה חולש גם על תחומי הירושה, צוואות ועוד.

אין ספק כי עסקינן בפתרון ראוי, זול הרבה יותר מהליכים משפטיים ויש לראותו כפתרון מועדף בכל הקשר שהוא.

עו"ד  סרף-הרשקוביץ הוסמכה כמגשרת לפני 15 שנה והינה בעלת ניסיון רב בתחום זה ומומלץ  לפנות לגישור לכל מי שמבקש לסיים קשר נישואין באופן מכובד וראוי.

 

הייעדר אחריות- המידע המובא באתר זה הינו אינפומטיבי בלבד ואין בו על-מנת להוות יעוץ משפטי ו/או ליצור אחריות מכל סוג שהוא לגבי הנכתב באתר זה  ו/או להוות יעוץ משפטי או תחליף ליעוץ משפטי. השימוש במידע באתר אינו יוצא יחסי עו"ד-לקוח ולא ניתן לסתמך עליו לצורך קבלת החלטה ו/או נקיטת  פעולה כל שהיא. כל המשתמש באתר זה מוזמן ליצור עימי קשר טלפוני או במייל.
זכויות יוצרים: הזכויות מכל סוג ומין שהוא המופיעות באתר זה לרבות זכויות יוצרים מוגנות בהתאם לחוק ולכל דין .חל איסור מוחלט להעתיקן ו/או להשתמש בתכנים המופיעים באתר.
כל האמור באתר זה בלשון זכר משמעו גם בלשון  נקבה ולהיפך. כל האמור באתר זה בלשון יחיד משמעו גם בלשון רבים ולהיפך

BetaGroup - עיצוב אתרים

 © כל הזכויות שמורות  - נאוה סרף הרשקוביץ NTT - מערכות ניהול תוכן